Įrodytas būdas kovoti su pavargusiomis akimis

pavargusiomis akimis

Ilgas darbas prie kompiuterio, oro kondicionierius, dulkės, užterštumas – viskas, su kuo mūsų akys liečiasi kiekvieną dieną – jas vargina ir padidina infekcijų tikimybę. Ką daryti, kad sumažintumėte akių nuovargį ir išvengtumėte ligų? Atraskite mūsų patikrintus metodus.

 

Turinys:

  1. Padarykite pertraukas
  2. Akių drėkinimas – kokie akių lašai geriausiai mažina nuovargį ir sausumą?
  3. Gerkite pakankamai skysčių ir pasirūpinkite tinkama mityba
  4. Rūpinkitės savo darbo vieta
  5. Akių masažas – ar verta?
  6. Namų gynimo priemonės pavargusioms akims
  7. Akių masažas – ar verta?
  8. Kada būtina kreiptis į oftalmologą dėl pavargusių akių simptomų?

Padarykite pertraukas

 

Ilgą laiką dirbant prie kompiuterio mūsų akys pavargsta, o tai pasireiškia deginimu, paraudimu ir net patinimu. Norint išvengti tokios situacijos, dirbant daug valandų reikia daryti pertraukas, nukreipti akis į kitą tašką, atlikti keletą akių pratimų, įtraukiant aštuntuką ir žvelgiant į šoną iš skirtingų kampų. Taip pat turėtume nepamiršti dažnai mirksėti, kad akys nesausėtų.

Akių nuovargis dirbant kompiuteriu yra vis dažnesnė problema. Šiuo metu didžiąją dalį savo profesinių pareigų atliekame prie ekranų; pandemijos metu vaikai nuotoliniu būdu mokėsi visus mokslo metus. Taip žinių sėmėsi ir beveik visų studijų krypčių studentai. Gyvenimo būdo pakeitimas taip pat turėjo įtakos mūsų akių sveikatai. Nemalonus deginimas, akių sausumas ar paraudimas yra dažniausiai pasitaikantys pavargusių akių simptomai. Kiti simptomai, kurių neturėtumėte ignoruoti, yra šie:

  • niežtinčios akys,
  • smėlio ar svetimkūnio pojūtis po akių vokais,
  • neryškus, neryškus matymas,
  • padidėjęs akių jautrumas šviesai,
  • akių ir galvos skausmai,
  • akių vokų drebulys,
  • nuolatinis akių sausumo jausmas.

Jei trikdantys simptomai išlieka ilgesnį laiką, būtinai apsilankykite pas oftalmologą.


Akių drėkinimas – kokie akių lašai geriausiai mažina nuovargį ir sausumą?

 

Negalima leisti, kad akys sausėtų, todėl svarbu pasirūpinti tinkamomis drėkinančiomis priemonėmis. Rinkoje yra daug produktų. Populiariausi yra dirbtinės ašaros ir akių lašai, turintys drėkinančių ar dirginimą mažinančių savybių. Geriausia rinktis tokias, kuriose nėra konservantų ir yra hialurono rūgšties, kuri užtikrina ilgalaikį poveikį.

Lašų pavargusioms akims galite įsigyti be recepto. Dėl dozavimo, naudojimo būdo ir maksimalios vartojimo trukmės būtina perskaityti informacinį lapelį, pridedamą prie produkto. Paprastai jau po pirmo naudojimo pajusite raminamąjį poveikį. Rinkitės priemonę, skirtą kovoti su akių sausumo pojūčiu – joje yra vertingų ingredientų, padedančių kovoti su sausumu.


Gerkite pakankamai skysčių ir pasirūpinkite tinkama mityba

 

Per mažas skysčių vartojimas sukelia organizmo dehidrataciją, taigi ir junginės išsausėjimą, todėl labai svarbu nepamiršti reguliariai gerti vandens per dieną. Ypač žiemą, kai nejaučiame troškulio ir ilgas buvimas šildomose patalpose išsausina akis.

Dieta taip pat svarbi akių sveikatai. Verta užtikrinti, kad jame būtų daug ingredientų, kurie yra vertingi sveikam regėjimui ir tinkamam regėjimo aštrumui. Valgiaraštį verta paįvairinti produktais, kuriuose, be kita ko, yra: vitaminų A, C, E, B grupės vitaminų, beta karotino, liuteino, cinko, vario, seleno ir omega-3 nesočiųjų riebalų rūgščių. Taip pat galite vartoti maisto papildus, kurių sudėtyje yra šių ingredientų.


Rūpinkitės savo darbo vieta

 

Kai tik įmanoma, turėtume dirbti natūralioje šviesoje; kai tai neįmanoma, turėtume naudoti dirbtinę šviesą, bet vengti fluorescencinių lempų. Šviesa turi kristi ant monitoriaus ekrano, kad nešviestų į akis. Nepamirškite išlaikyti tinkamo atstumo tarp veido ir ekrano, kuris yra 40–75 cm.


Akių masažas – ar verta?

 

Palmingas (joga akims) – šis metodas skirtas kraujotakai aplink akis pagerinti. Tai, savo ruožtu, turi teigiamą poveikį audinių būklei. Tai populiarus būdas kovoti su nukarusiais vokais, tačiau buvo naudojamas ir pavargusioms akims. Tinkamai atliktas akių zonos masažas pagreitina toksinų pasišalinimą iš audinių. Masažo poveikis – mažina nervinę įtampą ir pervargimą, todėl akys neatrodo pavargusios.

Norėdami atlikti masažą, sėdėkite tiesiai (kaklas ir nugara turi sudaryti tiesią liniją). Tada alkūnėmis atsiremkite į stalo kraštą, akis uždengti išgaubtomis rankomis taip, kad pirštai susikirstų ant kaktos virš antakių linijos. Atpalaiduokite pirštus, vokus ir antakius. Rankos neturi liesti akių obuolių ir pro pirštus neturėtų prasiskverbti šviesa. Atsipalaiduokite, galvokite apie teigiamus dalykus. Toks užsiėmimas gali trukti apie 10 minučių.


Namų gynimo priemonės pavargusioms akims

 

Patinusioms akims puikiai tiks šalti kompresai iš arbatos, ramunėlių ar rugiagėlių. Joms gaminti tereikia pasirinkto augalo esencija suvilgytu vatos diskelių arba prieš tai šaldytuve atšaldytų arbatos maišelių. Kitas patikrintas būdas kovoti su patinimu yra ledo kubeliai, kuriais tepame pavargusią odą aplink akis. Kaip alternatyvą galite naudoti ir atšaldytus šviežių agurkų griežinėlius. Tokie natūralūs agurkų akių kompresai – efektyvus ir greitas būdas susidoroti su pavargusiu regėjimu.

Pavargusių akių efektą padės pašalinti ir geliniai akiniai, kuriuos prieš naudojimą reikėtų atvėsinti šaldytuve. Jei jų neturime, pravers šalti šaukštai. Tačiau reikia atsiminti, kad namų gynimo priemonės nepakeičia vizito pas gydytoją akių ligų atveju ir nėra geras gydymo būdas.


Kada būtina kreiptis į oftalmologą dėl pavargusių akių simptomų?

 
  • Nepamirškite reguliariai lankytis pas oftalmologą;
  • Rūpinkitės savo regėjimu iš vidaus;
  • Laiko praleidimas lauke, sportas ir poilsis teigiamai veikia pavargusį regėjimą;
  • Įsitikinkite, kad pakankamai miegate.

Pavargusios akys yra problema, kuri paveikia daugumą žmonių. Tokiai būklei didelę įtaką turi ir ilgos darbo kompiuteriu valandos, ir pati darbo aplinka. Štai kodėl taip svarbu tinkamai pasirūpinti savo regėjimu – pradedant pertraukomis darbe ir baigiant namų gynimo priemonėmis, tokiomis kaip akių masažas ar kompresai pavargusioms akims.

 

Realizacija:

 

Straipsnis buvo parengtas remiantis mokslinėmis publikacijomis. Naršykite KODANO vadove surinktus straipsnius, kad sužinotumėte daugiau apie receptinius akinius ir akinius nuo saulės. Jei abejojate, susisiekite su mūsų optometristų komanda arba kreipkitės patarimo į savo oftalmologą. Straipsnyje pateiktais klausimais, ypač esant regėjimo problemoms, reikėtų pasitarti su specialistu.

Įgyvendinimas – Kodano.lt optometristų komanda

Šaltiniai:

Dalintis: