Dėl padidėjusio užsakymų skaičiaus prailgėja užsakymo vykdymo laikas. Atsiprašome už nepatogumus
   × 

Regėjimo sutrikimai

Toliaregystė (Hyperopija)

- Toliaregystė yra akių refrakcijos yda, kai objekto vaizdas yra sufokusuojamas už tinklainės. Įgimtos toliaregystės atveju akies obuolys būna sutrumpėjęs. Žmogus tada gerai mato toli esančius objektus, tačiau iš arti mato neryškiai. Šis regėjimo sutrikimas ištaisomas nešiojant akinius su glaudžiamaisiais lęšiais. Toliaregystė yra skirstoma į du tipus: latenta ir senatvinė.
Nekoreguota akiniais arba kontaktiniais lęšiais, toliaregystė gali sukelti rimtų sutrikimų visoje akies raumenų sistemoje. Jų optinė galia nustatoma su pliuso ženklu.
Regėjimo aštrumą pagerina akiniai arba kontaktiniai lęšiai.

Trumparegystė (Miopija)

- Trumparegystė tai regėjimo sutrikimas, kai žmogus objektus esančius toli mato neryškiai, tuo tarpu neturi regėjimo problemų, kai objektas yra arti. Trumparegystės optinė galia žymima su minuso ženklu.
    Yra trys trumparegystės laipsniai:
  • maža (iki 3 dioptrijų),
  • vidutinė (mažiau nei 6 dioptrijos),
  • didelė (daugiau nei 6 dioptrijos).
Trumparegystė taip pat skirstoma į du tipus. Dažniausiai paplitusi taip vadinama ašinė trumparegystė (pasireiškia, kai akies obuolio ašis yra per ilga). Ji paprastai atsiranda paauglystės laikotarpiu, galutinį lygį pasiekia tarp 15 ir 30 metų. Kita rūšys yra refrakcija – trumparegystė atsiradusi dėl pernelyg didelės lūžio galios optinėje akies sistemoje.
Trumparegystė gali būti paveldėta, kaip ir išsivystyti per tam tiktą laiką dėl nepakankamos priežiūros. Labiausiai pažeidžiami yra skaitantys žmonės ir atliekantys kasdieninį darbą prie kompiuterio.
Regėjimo aštrumą pagerina akiniai arba kontaktiniai lęšiai.


Astigmatizmas

– Taip pat žinomas kaip ataksija. Atsiranda, kai akies plotis yra didesnis už aukštį. Astigmatizmas  yra dviejų tipų. Reguliarus astigmatizmas, atsiranda tada, kai akis turi dvi optines ašis. Galima ją ištaisyti nešiojant akinius arba kontaktinius lęšius. Nereguliarus astigmatizmas atsiranda, kai akies ragena deformuosis dėl traumos. Šiuo atveju, yra daugiau nei dvi optinės ašys. Šį sutrikimą galima koreguoti ant ragenos dedamu geliu arba kontaktiniais lęšiais.

Presbiopija

- Atsiranda su amžiumi ir paprastai pasireiškia žmonėms, kuriems sukako 45 metai. Akies senėjimas sukelia regėjimo aštrumo pablogėjimą. Nors presbiopija su laiku paliečia visus, žmonės sergantys trumparegystę, susiduria su ją daug vėliau, o toliaregystę - kur kas anksčiau nei žmonės, kurie niekada ne nešioja akinių.
Regėjimo aštrumas pagerina akiniai skirti skaitymui su teigiamu stiprumu arba specialių, naujos generacijos, kontaktinių lęšių nešiotojams.

Achromatopsija

- Kitaip vadinamas daltonizmas. Žmonėms turintiems achromatopsiją, sunku teisingai atskirti spalvas, priklausomai nuo sutrikimo laipsnio. Rimčiausias sutrikimo etapas  yra monochromazija – visiškas spalvinis aklumas.
Achromatopsija gali būti sukelta regos trakto sužalojimu, tai gali būti šalutinis, tam tikrų vaistų ar cheminių medžiagų vartojimo, poveikis. žmonėms kenčiantiems nuo daltonizmo būdingas jautrumas šviesai, neryškus matymas ir nistagmas.

Daltonizmas

- įgimtas spalvinės regos sutrikimas, spalvinio matymo yda, aklumas spalvoms, dažniausiai raudonai spalvai. Pasitaiko daugiausia vyrams, perduodamas paveldėjimo keliu. Yda susijusi su tinklainės receptorių (kūgelių) nevisavertiškumu. Daltonizmui diagnozuoti naudojamos specialios spalvotos lentelės.

Nistagmas

- Dažniausiai tai įgimta akių liga, bet taip pat ją gali sukelti tam tikrų vaistų vartojimas.
Tai nevalinga, ritmiška akių obuolio vibracija. Nistagmas jungiasi su centrinės nervų sistemos ligomis ir neteisingu akies vystymusi. Tai veda prie didelio regėjimo pablogėjimo.
Gydymas yra ilgas ir sudėtingas, ir niekada nesuteikia 100% pagerėjimo. Geriausi rezultatai pasiekiami pacientams, pas kuriuos diagnozuota taip vadinama rami zona. Tokiu atveju liga praeina po chirurginio akių obuolio nustatymo.


Žvairumas

- Tai regėjimo sutrikimas, kurio metu akys yra nukrypusios nuo centro ir žvelgia skirtingomis kryptimis. Žvairumas yra būti išgydytas nešiojant akinius, darant pratimus ir chirurginių procedūrų pagalba.
Žvairumas skiriamas į du tipus: konvergentinis žvairumas - akies krypimas į nosies pusę; divergentinis žvairumas - akies krypimas į išorę.