Jūsų akiniai - Jūsų stilius

stilingi akiniai

Akiniai jau seniai prarado naudojimo verte. Dabar, jie turi būti funkcionalus, taip pat tapo tikru papuošalu. Tinkamai parinktos kojeles, gali išreikšti Jūsų asmenybę arba sukurti įvaizdį. Jie gali būti elegantiški, sportiniai, originalus, išskirtiniai. Šiandien jau žinome, kad jie pabrėžia veido bruožus, o pavadinus kažką akiniuočių, tai laikome komplimentu. Tinkamai parinkti akiniai nespaudžia nosies, bet ir neslysta nuo jo. Neatrodo nei per maži, nei per dideli. Dėvint tinkamai parinktus akinius jaučiamės visi kai patogiai, iš esmes beveik jų nepastebime.

 

Kaip parinkti tinkamus akiniu lęšius?

 

Akinių lęšių parametrus nustato gydytojas specialistas, po regėjimo apžiūros. Gydytojas išduoda mums receptą, kuriame nurodyti rekomenduojami parametrai. Receptą perduodame į optiką, kur daro mums stiklus.

 

Recepto pavyzdys

 

Žymėjimai:

 • Sfera parodo, kokio optinio stiprumo lęšio reikia. Nustatomas nurodant teigiama verte (+) arba neigiama (-) ir galios verte (pvz. 1.75).
 • Cilindras – tai antrinis regėjimo korekcijos stiprumas, būtinas esant astigmatizmui. Nustatomas nurodant teigiama verte (+) arba neigiama (-) ir galios verte (pvz. 1.75).
 • Ašys - pateikiama siekiant tinkamai nustatyti lęšius. Jos verte yra intervale nuo 0° iki 180°.
 • PD - vyzdžio atstumas. Matuojamas milimetrais.
 

Kaip rūpintis akiniais?

 

Akinius visada dedamės abiem rankomis. Jei tai darytume tik viena ranka, akiniai galėtų greitai deformuotis, o tai savo ruožtu sukeltu varžtų iškritimą ir kojelių atsipalaidavimą. Nuimtus akinius dedame stiklu aukštyn. Naudojame specialų kietą dėklą. Palikti saulėje arba karštame automobilyje gali būti iškraipyti. Kambaryje stenkitės dėti juos visada į tą pačią vietą, tai apsaugos Jus nuo rytinių jų paieškos.

Akinių lęšius valome tam skirtų skysčių, švelniai, naudojant mikropluošto audinį, kuris nebraižo lęšių. Galima valyti akinius tiek drėgnu, tiek sausu audiniu. Naujos generacijos lęšių valymo skysčiai, turi savybių, kurie apsaugo nuo akinių rasojimo.

 

Makiažas nešiojantiem akinius

 

Dažnai su akiniais akys atrodo mažesni nei yra iš tikrųjų. Galima išengti šio efekto atliekant tinkama makiažą. Pirmą, dengiame tinkamą bazę. Aiškių korektoriumi - mažiausiai du kartus šviesesnių atspalviu, užmaskuojame trukumus aplink akis, tamsius ratus ir paraudimus. Tada, norėdami vizualiai padidinti akis, ant viršutinio voko, iki antakiu linijos, padekite šviesius akių ššešėlius. Brukštelikite taip pat vidini akies kampa prie nosies. Jeigu nešiojate akinius, nepieškite tamsios linijos ant apatinio voko. Vietoj to, jei norite padaryti dideliu akių įspūdį, nupiešškite baltą liniją ant vidinio apatinio voko krašto.

 

Kaip parinkti akinius prie veido formos?

 

Kiekvienas iš mūsų norėtų gerai atrodyti su akiniais, pabrėžti savo privalumus nei tai kas mumyse nepatinka. Tai galima pasiekti tinkamai parinktais akinių rėmeliais, kurie gali sumažinti veido bruožus ir vizualiai pagerinti jos proporcijas. Štai keletą patarimų, kurie padės mums pasirinkti geriausius rėmus:

 • Ovali veido forma - Ovaliai veido formai tinka daugelis akinių. Galite drąsiai rinktis tarp plonų ir storų įvairių formų rėmų. Su tokia veido forma galite sau leisti eksperimentuoti arba priešingai likti su klasikiniais, paprastais ir elegantiškais rėmais.
 • Apvali veido forma - Gerai parinkti akiniai gali suliekninti apvalų veidą. Ovaliai veido formai tinka ploni rėmai su prailgintais stiklais, pvz. stačiakampio formos. Venkite apvalių rėmų, net tada apvali veido forma atrodys dar labiau apvali. Siekiant gauti ištemptą veidą, rinkitės rėmus, kurių viršutinis kraštas švelniai pakyla aukštyn.
 • Kvadratinė veido forma - Pamirškite apie stačius kampus turinčius rėmus. Rinkitės tuos, ovalios formos, arba kurių viršutinis rėmelio kraštas švelniai pakyla aukštyn.
 • Trikampė veido forma - Jeigu Jūsų veidas trikampio formos, rinkitės rėmelius, kurių apatinis kraštas suapvalintas. Venkite stačiakampio ir kvadrato formos rėmelių.
 

Kaip parinkti akinius prie išvaizdos ir pabrėžti savo asmenybę?

 

Žmogus, įdomiuose, gerai parinktuose rėmeliuose atrodo puikiai, intriguojančiai ir įdomiau. Žemiau pateikiame būdus kaip, nešiojant tinkamai parinktus rėmelius, galime išreikšti savo asmenybę.

 • Tipas: Intelektualas/Intelektualė
 • Tipas: Sportininkas/Sportininkė
 • Tipas: Renginio vaikinas/Renginio mergina
 • Tipas: Atlikėjas/Atlikėja
 • Tipas: Trendsetas/Trendsetė
 • Tipas: Elegancija bet kokiam tikslui
 

Įdomybės

 

Išmanųjų telefonų dėka galima patikrinti regėjimą. Kad atlikti šį bandymą, reikia įkelti programą ir įsižiūrėti į stebėjimo langelį. Ekrane pasirodys dvi lygiagrečios linijos, kurios virsta į trimatį vaizdą. Bandomasis turi taip manipuliuoti klaviatūros linijomis, kad jie susijungtų į vieną. Rezultatas pateikiamas dioptrijomis. Programa skiriama trečiojo pasaulio šalims, kur susitikimas su akių gydytojais dažnai neįmanomas.

 

Realizacija - Kodano.lt optometrikų komanda:

 

Tekstas buvo sukurtas remiantis moksliniais tekstais ir yra neatsiejama Optometriko atmintinės dalimi. Susipažink su atmintinės tekstais, kad daugiau sužinoti apie kontaktinius lęšius. Iškilus klausimams susisiek su optometrikais arba pasitark su savo akių gydytoju. Turint problemų su rega, būtina pasikonsultuoti su specialistu.

Share: