Progresiniai lęšiai

View as Grid List

26 Įrašai(-ų)

per puslapį
View as Grid List

26 Įrašai(-ų)

per puslapį

Progresyviniai lęšiai

Regėjimo buklė daugeliu atvejų pablogėja su amžiu. Asmenys virš 50 metų, net ir tiems kurie ankščiau matė puikiai gali prireikti korekcinių akinių skaitymui ar dirbant kompiuteriu. Kita vertus, žmonės, kurie nešiojo akinius "minusus", turi turėti jau dvi poras akinių – skaitymui ir nešiojimui kiekvieną dieną. Akinių keitimas gali sukelti tam tikrą diskomfortą. Todėl būvo sukūrti progresyvus kontaktiniai lęšiai, kurie leidžia vienu metu gerai matyti visais atstumais.

Kas yra progresyviniai lęšiai?

Progresyviniai lęšiai yra žinomi kaip multifokaliniai, jie leidžia išlaikyti regėjimo aštrūmą, nepriklausomai nuo to į ką –žiūrime. Taigi, nešiojant progresinius lęšius mes visada matysime puikiai, ar žiūrime į koncertų sceną, ar skaitome knygą. Su progresyviniais lęšiais mes visada matysime gerai ir neturesime poreiki keisti vienus akinius į kitus. Progresyviniai lęšiai yra labai patogus naudojime, be to asmenys su presbiopija, neturi keisti savo gyvenimo būdo. Naudojant progresyvinius lęšius, yra būtina kasdienine jų priežiūra, bet tai ne užiema daug laiko.

Verta pažymėti, kad progresyviniai lęšiai yra dvejų židinių, todėl yra šiek tiek sunkiau priprasti, nei įprastu kontaktinių lęšių atvėju.

Kodėl renkamės progresyvinius lęšius?

Progresyviniai lęšiai turi tam tikrų privalumų, kurie skatina žmonės su regėjimo problemomis juos naudoti kiekvieną dieną. Be abėjo, tas sprendimas yra žymiai patogesnis nei dviejų skirtingų akinių arba per pus padalintų akinių naudojimas - į toli ir iš arti. Progresyviniai lęšiai suteikia puikią regėjimo ir komforto kokybę. Naudojant kiekvieną dieną multifokalininus lęšius ne reiškia, kad patirsite daug nepatogumų. Vienintelis dalykas, ką Jums reikia padaryti, tai rūpintis jų kasdieninę priežiūrą. Kiekvieną kartą, kai išsimate lęšius, juos reikia išvalyti ir įdėti į specialų skystį steriliuose konteineriuose.

Kam skirti progresyviniai lęšiai?

Progresyviniai lęšiai bus geriausiunpasirinkimu žmonėms, kurie turi regėjimo problemų į toli ir iš arti. Šio tipo lęšiai yra rekomenduojami suaugusiems žmonėms, kuriems buvo pripažinta presbiopija.

Multifokalinių lęšių tipai

Progresuojančiu lęšių grupėje yra trys tipo grupės, būtent:

  • Kontaktiniai lęšiai skirstomi horizontaliai į dvi dalis, su skirtingais židinio nuotoliais,
  • Dvejų židinių kontaktiniai lęšiai, sukurti sujungiant du lęšius. Šiuo atveju, akis turės prisitaikyti prie lęšio, pasirenkant tinkamą židinio nuotolį.
  • Centralizuotas lęšių paskirstymas, kur centrinė progresyvinė lęšio dalis, skirta žiūrėti iš toli, o kita į atstūmą.

Populiariausios firmos gaminančios progresyvinius lęšius

Tarp labiausiai žinomų kompanijų, kurie gamina progresyvinius, multifokalinius lęšius yra: