Tirpalai priežiūrai

View as Grid List

19 Įrašai(-ų)

per puslapį
View as Grid List

19 Įrašai(-ų)

per puslapį

Tirpalai lęšių priežiūrai

Kontaktinių lęšių naudojimas yra patogi tradicinių akinių alternatyva, kurie gali apriboti aktyvumą asmenims turintiems regėjimo sutrikimų. Žinoma, ar asmuo gali pakeisti akinius į kontaktinius lęšius gali pasakyti tik akių gydytojas. Dažniausiai tai teigiamas atsakymas. Kasdien naudojant kontaktinius lęšius būtina žinoti apie jų priežiūrą. Juos prižiūrėti reikia su tam skirtais skysčiais lęšiams. Priežiūrai skirti skysčiai ir dezinfekuojantys tirpalai yra būtini prižiūrint kontaktinius lęšius. Jeigu nevalyti lęšių, juos greitai bus nepatogu nešioti.

Tirpalų skirtų lęšiams rūšys

Tirpalas lęšiams, nežiūrint ar tai yra skystis priežiūrai ar dezinfekcijai, privalo būti kontaktinių lęšių kiekvienos dienos priežiūros pagrindu. Verta žinoti, kad skysčių rūšių yra labai daug ir ne kiekvienas tiks lęšiams naudojamiems kiekvieną dieną. Ne visi skysčiai vienodi. Dezinfekuojantys skysčiai skiriasi nuo priežiūros priemonių. Beveik visi skysčiai yra dezinfekuojantys, bet ne visus galima priskirti prie daugiafunkcinių. Priežiūros skysčių dėka lęšiai būna dezinfekuoti, išvalyti, ir be nuosėdų.

Lęšių skysčiai turi skirtingą sudėtį, iš to galima spręsti, kad taip pat skirtingai paveikia kontaktinius lęšius ir naudotojo akis.
 

Tarp įvairių kontaktinių lęšių skysčių klasifikacijų, pagrindinė išskiria du bruožus:

  • Tirpalai kietiems lęšiams,
  • Tirpalai minkštiems lęšiams.

Negalima naudoti tirpalo skirto minkštiems lęšiams ir atvirkščiai, nes tai gali pakenkti lęšiams.
 

Tirpalai lęšiams gali būti keletos arba vienos pakopos. Vienos pakopos tirpalas turi dvi funkcijas - lęšių priežiūra ir dezinfekcija. Jame galima laikyti lęšius dėkliuke, taip juo galima lęšius valyti. Dviejų pakopų tirpalai reikaluaja naudoti dviejų skirtingų tirpalų. Dezinfekuojantis tirpalas dezinfekuos lęšius, o atskiras priežiūros tirpalas bus tinkamas laikyti kontaktinius lęšius dėkliuke. Dviejų pakopų tirpalai šiandien naudojami labai retai. Dažniausiai pasirenkami vienos pakopos tirpalai kitaip vadinami daugiafunkciniai.

Kodėl taip svarbu naudoti tirpalus?

Tirpalų naudojimas yra būtinas, ne s jie išvalo kontaktinius lęšius ir laiko tinkamuose sąlygose. Tirpalai yra būtini lęšių laikymui. Dezinfekuojantys tirpalai pašalina nuo lęšio paviršiaus nuosėdas ir visus nešvarumus. Tirpalų naudojimas nebūtinas tik tuo atveju, jei asmuo nešioja vienadienius kontaktinius lęšius, kuriuos kiekvieną dieną po naudojimo išmetama.

Populiariausi tirpalų gamintojai

Minkštiems lęšiams skirtų tirpalų gamintojai:

  • Bausch&Lomb
    • Biotrue - daugiafunkcinis tirpalas, sudarantis išskirtinai novatoriškus sprendimus inspiruotus akies biologija ir dviguba dezinfekcijos sistema,
    • ReNu MultiPlus - daugiafunkcinis tirpalas skirtas visiems kontaktinių lęšių rūšims.
  • Alcon
    • OPTI-FREE Express - daugiafunkcinis dezinfekuojantis tirpalas skirtas visiems minkštiems kontaktiniams lęšiams.