Kaip pirmą kartą įsidėti kontaktinius lęšius?

kaip įsidėti kontaktinius lęšius

Pirmasis kontaktinių lęšių įsidėjimas visada turėtų būti atliekamas atidžiai stebint specialistui, kuris išsamiai nurodo, kaip tai padaryti. Jo buvimas žymiai palengvina mokymąsi, nes jis gali stebėti paciento veiksmus ir ištaisyti visas klaidas, trukdančias efektyviai naudoti lęšius. Dažnai specialistas pats pirmas įdeda kontaktinius lęšius į paciento akis. Pasibaigus reikiamam adaptacijos laikui, jis įvertina:

  • regėjimo aštrumą,
  • ar lęšis tinkamai nukreiptas ir apima ragenos Limbus,
  • mobilumą mirksint,
  • mobilumą žiūrint į skirtingas puses,
  • naudojimo patogumą.

Kai, jo manymu, lęšiai yra tinkamai sureguliuoti, jis moko pacientą įsidėti ir išsiimti kontaktinius lęšius. Tai leidžia pacientui pamatyti, koks regėjimas gali būti geras ir patogus su kontaktiniais lęšiais, ir tai motyvuoja juos išmokti efektyviai jais manipuliuoti.

 

Kaip pasiruošti įsidėti lęšius?

 

Prieš kiekvieną veiksmą, liečiantį akį ar kontaktinį lęšį, būtina kruopščiai nusiplauti rankas, geriausia - švelniu muilu, gerai nuplauti vandeniu ir nušluostyti rankas rankšluosčiu, kuris nepalieka dulkių.

Prieš įsidėdami lęšį, turime įsitikinti, kad jis yra tinkamoje pusėje ir nėra nešvarus ar pažeistas. Norėdami tai padaryti, padėkite lęšį ant rodomojo piršto ir atidžiai pažiūrėkite. Jei kraštai pasukti aukštyn ir lęšis yra lėkštės, o ne puodo formos, tai reiškia, kad jis yra neteisingoje pusėje. Įsitikinę, kad lęšis yra geroje pusėje, nepažeistas bei švarus, galite jį saugiai įsidėti.

 

Kontaktinių lęšių įdėjimas žingsnis po žingsnio

 

Lęšių įdėjimą visada reikia pradėti nuo dešinės akies, ypač jei turėsime skirtingą regėjimą, taip išvengsime klaidų. Kai lęšis yra ant rodomojo piršto (kuris turėtų būti sausas, kitaip lęšis prie jo prilips), tos pačios rankos vidurinis pirštas švelniai traukia žemyn apatinį voką. Kitos rankos rodyklė arba vidurinis pirštas patraukia viršutinį voką ir įdeda lęšį ant akies (ragenos).

kontaktinių lęšių įdėjimas

Kai lęšiukas yra ant akies, vokai švelniai nuleidžiami ir mirksi. Tuo pačiu būdu lęšis įdedamas ir į kitą akį. Jei lęšis suteikia aiškų matymą, tai reiškia, kad jis tinkamai įdėtas. Kai lęšiukas sukelia diskomfortą, jį reikia nuimti, nuplauti priežiūros skysčiu ir vėl įdėti.

Paprastai lęšis atsistoja į akies centrą. Jei taip neatsitiks, galite užmerkti akį ir per užmerktą voką švelniai masažuoti lęšį stumiant į reikiamą vietą. Kitas metodas, naudojamas su atmerkta akimi, yra švelniai paspausti pirštu ant viršutinio ar apatinio voko krašto, kuris decentralizuotą lęšį perkels į reikiamą vietą.

Aukščiau aprašytas lęšių įdėjimo būdas dažniausiai naudojamas, tačiau ne vienintelis. Specialistas gali pasiūlyti kitą, kuris konkrečiu atveju gali pasirodyti efektyvesnis.

 

Realizacija - Kodano.lt optometrikų komanda:

 

Tekstas buvo sukurtas remiantis moksliniais tekstais ir yra neatsiejama Optometriko atmintinės dalimi. Susipažink su atmintinės tekstais, kad daugiau sužinoti apie kontaktinius lęšius. Iškilus klausimams susisiek su optometrikais arba pasitark su savo akių gydytoju. Turint problemų su rega, būtina pasikonsultuoti su specialistu.

Šaltiniai:

Share: